Wycena nieruchomości, mieszkania,
domu lub lokalu

Warszawa i okolice

Na rynku nieruchomości w całej Polsce, a w szczególności w Warszawie stale zachodzą zmiany. Dlatego mieszkanie, dom, lokal użytkowy, czy budynek komercyjny kupiony w stolicy nawet kilka lat temu na chwilę obecną może mieć zupełnie inną, większą bądź mniejszą, wartość rynkową. Dopiero gdy znajdziemy się na etapie sprzedaży i zaczniemy przeglądać ogłoszenia, w których prezentowane są nieruchomości o podobnej charakterystyce, zauważamy, jak trudno samodzielnie oszacować cenę swojej posiadłości.

nieruchomości do wyceny

Wygórowana, czy zbyt niska oferta działa tylko i wyłącznie na niekorzyść osoby sprzedającej. Zaniżona kwota sprawi, że transakcja będzie mało opłacalna, ponieważ proponowana suma nie będzie adekwatna do stanu rzeczywistego nieruchomości. Natomiast wysoka stawka zniechęci potencjalnych kupujących do dokonania transakcji. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy licencjonowanego rzeczoznawcy majątkowego.

Współpracując z biurem DUAL, wycena nieruchomości jest w pełni obiektywna. Warszawa i okolice stanowią główny obszar działania naszej firmy, lecz z usług korzystają również klienci z innych miejscowości.

W jakim celu wykonuje się wycenę nieruchomości?

Wycena nieruchomości to proces polegający na określeniu wartości rynkowej domów, mieszkań bądź lokali. Efektem takich działań jest dokument urzędowy, czyli operat szacunkowy, wydawany przez rzeczoznawcę majątkowego. Opinia przygotowana przez specjalistę jest niezbędna między innymi:

  • Do ustalenia ceny sprzedaży nieruchomości lub czynszu za wynajem,
  • Podczas ubiegania się o kredyt hipoteczny,
  • Przy sprawach sądowych (spadek, podział majątku, zachowek),
  • W celach podatkowych,
  • W celu zbycia w drodze przetargu

To tylko kilka przykładów. Urzędowy dokument od rzeczoznawcy majątkowego wymagany jest również w wielu innych okolicznościach. Jednak najczęściej wycena domów, wycena mieszkania, czy wycena lokalu wykonywana jest na etapie sprzedaży nieruchomości.

 

Wycena domów.

Na końcową cenę, która zostanie zaprezentowana w ogłoszeniu sprzedaży, składa się wiele czynników. Jako specjalistka, prowadząca w Warszawie biuro DUAL działam kompleksowo, a ostateczna wycena domów, bazuje na informacjach zebranych po szczegółowej analizie. W czasie badań uwzględniam poniższe elementy:

  • Lokalizację nieruchomości, w tym m. in.: dzielnicę, atrakcyjność okolicy, dostępność komunikacji, handlu i usług, obiektów oświaty i użyteczności publicznej, dojazd,
  • Stan techniczny budynku (rok budowy, stan elementów konstrukcyjnych i instalacji, przeprowadzone remonty),
  • Metraż,
  • Forma architektoniczna i funkcjonalność budynku,
  • Standard wykończenia,
  • Powierzchnia działki i jej zagospodarowanie, dostępność mediów,
  • Inne walory lub wady (np. budynki gospodarcze i garażowe, drzewostan, obciążenia służebnościami).

dom

Poza tym profesjonalna wycena domów polega również na porównaniu cen budynków o podobnych parametrach. Rzeczoznawca może stosować również inne metody, które pozwalają na właściwe oszacowanie wartości domu.

Wycena mieszkania.

Kluczowe zarówno przy wycenie domu, jak i wycenie mieszkania jest to, czy nieruchomość pochodzi z rynku pierwotnego, czy wtórnego. W przypadku wydawania opinii dotyczącej określenia wartości mieszkania uwzględnia się niemal takie same czynniki, co przy wycenie domów.

Szukając rzeczoznawcy działającego na terenie miasta Warszawa, należy telefonicznie lub mailowo skontaktować się z biurem DUAL. Firma od lat obsługuje klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych, podejmując współpracę także z deweloperami.

Wycena mieszkania rozpoczyna się od ustalania szczegółów dotyczących rodzaju nieruchomości oraz celu wyceny. Następnie klient przekazuje rzeczoznawcy potrzebną dokumentację, która ułatwia specjaliście przygotowanie operatu szacunkowego. Przeprowadzenie wszystkich działań zajmuje kilka dni. Od tego ile czasu dokładnie zajmie dokładna wycena nieruchomości zależy od wielu okoliczności. Biuro DUAL realizuje zlecenia od klientów z miasta Warszawa i okolic przeciętnie w ciągu pięciu dni. Jednak w awaryjnych sytuacjach, klienci mogą liczyć na możliwie, jak najszybszą pomoc ze strony rzeczoznawcy majątkowego. Co ważne, pozyskane informacje stanowią tajemnicę zawodową, a każda wycena mieszkania, domu, czy lokalu jest traktowana indywidualnie.

 

Wycena lokalu.

Wyróżniamy kilka rodzajów lokali. Poza mieszkaniami, na rynku dostępne są również lokale użytkowe, pośród których wyodrębnia się lokale biurowe, handlowe, usługowe, przemysłowe oraz magazynowe. Aby wycena lokalu była wykonana prawidłowo, należy posiadać szeroką wiedzę prawną oraz techniczną. Wieloletnie doświadczenie oraz wykształcenie rzeczoznawcy majątkowego z biura DUAL, działającego w Warszawie, gwarantuje uzyskanie wysokiej jakości usługi.

Przy dokonywaniu wyceny lokalu użytkowego bierze się pod uwagę:

  • Warunki makro i mikroekonomiczne sprzyjające i ograniczające działalność sektora usług komercyjnych (biurowych, handlowo-usługowych, magazynowych, produkcyjnych),
  • Ograniczenia prawne uniemożliwiające swobodne wykorzystanie lokalu do różnych celów,
  • Lokalizację obiektu (m. in. dzielnicę, otoczenie, dogodność dojazdu i parkowania, ekspozycję),
  • Powierzchnię lokalu,
  • Stan techniczny i standard nieruchomości (budynku i lokalu),
  • Funkcjonalność obiektu i możliwość łatwego przystosowania do wymagań różnych nabywców/najemców,
  • Zainteresowanie lokalami o wskazanym przeznaczeniu,
  • Ceny lokali o zbliżonej charakterystyce na rynku lokalnym.

dom do wyceny
Wpływ na ostateczną cenę mają również takie czynniki jak stan gospodarki w kraju, co bezpośrednio oddziałuje na zamożność społeczeństwa i chęć do podejmowania inwestycji. Sporządzona wycena lokalu przyda się nie tylko w czasie sprzedaży nieruchomości, ale również w kwestii ubezpieczenia lub sprawach podatkowych. Poza tym dysponując rzetelną wyceną lokalu znacznie łatwiej określić warunki, w tym cenę wynajmu takiej powierzchni.

Potrzebna Ci profesjonalna wycena domów, mieszkania, lokalu lub innych nieruchomości? Skontaktuj się z biurem DUAL, aby otrzymać szybką pomoc. Z usług rzeczoznawcy skorzystało już setki zadowolonych klientów z miasta Warszawa, aglomeracji warszawskiej i nie tylko.